AdKontekst

czwartek, 18 października 2012

Uciekająca "Rodzina na Swoim"


Pozostało już niewiele czasu (raptem do końca tego roku), aby skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”. Jeśli klienci spełniają warunki programu i znajdą  mieszkanie odpowiadające wymaganiom kredytu z dopłatami, to decyzja powinna być prosta. Trudno bowiem lekko odmówić przyjęcia w prezencie kilkudziesięciu tysięcy złotych, a tyle można skorzystać biorąc kredyt z pomocą państwa zamiast kredytu standardowego.

10 lokalizacji z największym udziałem w kwocie kredytów RnS wypłaconych
w I połowie 2012 r.


Źródło: BGK

Dla kogo i na co Program Rodzina na Swoim

Kto może skorzystać
 - single
 - małżeństwa
 - osoby samotnie wychowujące dziecko lub dzieci
Wiek
 - do 35 lat, ograniczenie wiekowe nie dotyczy samotnych rodziców, a w małżeństwach brany jest pod uwagę wiek młodszego z małżonków 
Cena m. kw.
 - cena m. kw. mieszkania czy domu musi mieścić się w przyjętych limitach cen; są one różne dla poszczególnych województw i ich stolic
Maks. powierzchnia mieszkania
 - do 50 m. kw. single
 - do 75 m. kw. rodziny i osoby samotnie wychowujący dzieci
Maks. powierzchnia domu
 - do 140 m. kw. dla małżeństw i samotnych rodziców
Dopłaty dotyczą kredytu finansującego
 - 30 m. kw.  
 - 50 m. kw. mieszkania - dla małżeństw i samotnych rodziców
 - 70 m. kw. domu - dla małżeństw i samotnych rodziców
Inne ograniczenia
 - singiel nie może być wcześniej właścicielem nieruchomości mieszkaniowej
 - rodziny nie mogą być właścicielami mieszkania lub domu w momencie podpisywania umowy kredytowej
Warunki utrzymania dopłat
- nieruchomość musi służyć wyłącznie celom mieszkaniowym, nie można jej wynająć. Dopłaty traci też osoba, która w czasie ich otrzymywania stanie się właścicielem innej nieruchomości mieszkaniowej. Wyjątek stanowi spadek.

 Dodatkowo możesz skorzystać zaciągając najkorzystniejszy na rynku kredytu "RnS" za naszym pośrednictwem, ponieważ naszych klientów dodatkowo wynagrodzimy. Zapraszamy do kontaktu, tel. 601-855-531, e-mail: amw.finanse@o2.pl


25 komentarzy:

 1. Już chyba nie ma co startować na rodzinę, a należy poczekać na nowe rozwiązanie rządu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt "Rodzina na swoim"? Wystarczy mieć po prostu rodzinę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezależny ekspert finansowy24 grudnia 2012 08:44

   Warunków do spełnienia jest kilka, ale jedynym z najważniejszych jest ten, że nie można posiadać tytułu prawnego do innej nieruchomości (w skrócie: nie można posiadać innej nieruchomości w dniu podpisywania umowy kredytowej). Posiadanie rodziny nie jest najważniejsze. Aby skorzystać z "RnS-a", to wniosek kredytowy należy złożyć do końca roku.

   Usuń
 3. A jak to się ma na 2013 rok? W poprzednim widzę była niezła ulga. Za 2012 rok już się nie załapię, ale jeśli się warunki za bardzo nie zmieniły można by spróbować teraz...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezależny ekspert finansowy4 stycznia 2013 15:21

   Rzeczywiście, "Rodzina na Swoim" już się skończyła, ale nadal istnieją (lub lada dzień ruszą) inne formy dopłat do kredytów. Pytanie - co konkretnie Panią/Pana interesuje i na co miałby być kredyt? Zapraszam do osobistego kontaktu z nami (tel. 601-855-531, e-mail: amw.finanse@o2.pl), a nie za pośrednictwem forum.

   Usuń
 4. Teraz jest mdm ale ma większe wymagania. Ja się np nie kwalifikuję bo mam kawałek domu na siebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Różnica jest taka że MDM naprawdę ma szanse na powodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że teraz czegoś takiego nie ma, ponieważ mogłoby być to bardzo pomocne. Nawet nie ma nic w zamian, a kredyt coraz ciężej dostać, jeśli chodzi o własne mieszkanie, a nie wspomnę już o domu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skorzystałem z usług eksperta finansowego www.aleksanderkubiak.pl – dzięki niemu zakup mieszkania okazał się idealną inwestycją.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrym wyborem będzie skorzystanie z porównywarek kredytowych których jest bardzo sporo i są one aktualizowane praktycznie co tydzień. Tam znajdziesz najwięcej informacji o najkorzystniejszych kredytach na kupno domu czy też mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto poszukać pomocy u doradcy finansowego lub skorzystać z porównywarek lub kalkulatorów kredytowych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli w jakiś sposób można za własne mieszkanie zapłacić mniej to trzeba korzystać. Wtedy automatycznie mniejszy kredyt trzeba wziąć i mniej spłacać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością taki program wielu osobom ułatwił i w ogóle umożliwił posiadanie własnego mieszkania. Wiadomo kredyt trzeba spłacać, ale lepiej spłacać niż wynajmować według mnie. Na swoje wtedy pracujemy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Skorzystaliśmy ostatnio z usług eksperta finansowego www.aleksanderkubiak.pl – dzięki niemu zakup mieszkania okazał się idealną inwestycją.

  OdpowiedzUsuń
 13. Program rodzina na swoim dla singli? nawet nie wiedziałam. Jak brałam kredyt to miałam już rodzinę ale wiek się już nie zgadzał. Na http://hipoteczka.com.pl/ warto zaglądać jak szukacie kredytu hipotecznego.

  OdpowiedzUsuń
 14. W sumie fajnie że takie rządowe programy powstają, dzięki temu zawsze jest jakaś dopłata do kredytu i łatwiej kupić mieszkanko :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Skorzystałem z usług eksperta finansowego - www.aleksanderkubiak.pl i nie żałuję. To był strzał w dziesiątkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znalazłem ciekawe miejsce w którym opisane są wszelkie aspekty finansowe. Wejdź tutaj i sam Mateuszu sam się przekonaj :)

   Usuń
 16. Bardzo ciekawie napisane. Liczę na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja nie miałem okazji korzystać z tych programów, ale wiem, że sporo rodzin na pewno na tym skorzystało. Dla mnie liczy się przede wszystkim to gdzie będzie moje przyszłe mieszkanie. Na tą chwilę zdecydowanie najbardziej pasuje mi oferta od https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html i jestem zdania, że nie ma lepszej na pomorzu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Rodzina na swoim miała jeszcze jakiś sens, gorzej z obecnym MDM. Nie wiem dlaczego ludzie tak chętnie kupują mieszkanie w tym programie, nie wiem dlaczego tak wiele osób nie potrafi liczyć. Zachęcam do zajrzenia na http://biurowesolowski.pl/

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo długo staraliśmy się o kredyt hipoteczny – www.aleksanderkubiak.pl. W końcu się udało. Polecamy!

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja nie korzystałem z tego typu świadczeń socjalnych jak kupowałem mieszkanie, ale mam nadzieję, że wielu osobom ten program pomógł. Za to jak nabyłem moją nieruchomość to okazało się, że doskonałym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z kalkulatora ubezpieczeń https://cuk.pl/kalkulator-ubezpieczenia-mieszkania-i-domu który moim zdaniem jest zdecydowanie najlepszym wyjściem.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń